Jaapani eksperdi nägemus: “Dark side is rising”

“Igas riigis ja rahvas on olemas oma tume pool, peamine küsimus on, kuidas me suudame seda kontrollida” – see oli Jaapani pikaajalise välis- ja julgeolekupoliitika eksperdi Kunihiko Miyake peasõnum.

13.veebruaril toimus Eesti Välispoliitika Instituudi ja Jaapani suursaatkonna korraldamisel loeng, mille pealkirjaks oli pandud: “Japanese diplomacy toward Russia“. Tegelikkuses jagas enam kui 25 aastat Jaapani välisministeeriumis eri ametikohtadel töötanud ja nüüd mh Jaapani Välispoliitika Instituudis töötav Miyake oma nägemust palju laiematest, strateegilisematest protsessidest, milles Jaapani-Venemaa suhetel on vaid instrumentaalne roll.

Miyake sõnul on maailmas pead tõstmas agressiivne, ksenofoobne, natsionalistlik pool, mis ei pelga kasutamast vägivalda ja tuumaähvardusi. Kasutades selleks Tähesõdade filmidest tuttavaid universaalseid kujundeid, väitis ta, et oleks väga vale väita, et mingi riik oleks nö pimeduse ja teine valguse jõudude esindaja, vaid et need jõud on olemas kõikjal, küsimus on vaid selles, kuidas neid jõudusid kontrollida.

Üritust modereeris professor Andres Kasekamp.

Jäta oma kommentaar

*