Idapartnerluse aastakonverents

10.veebruaril korraldasid SA Eesti Idapartnerluse Keskus koostöös Eesti Välispoliitika Instituudi ja Euroopa Komisjoni esindusega arvult juba 4. Idapartnerluse aastakonverentsi, mis tänavu oli pühendatud Idapartnerluse poliitika peamistele tegevustele 2017 aastal ja strateegilisele kommunikatsioonile.

Avasõnu öelnud välisminister Sven Mikser ja Riigikogu väliskomisjoni juht Marko Mihkelson rõhutasid, et Eesti soovib Idapartnerluse instrumendi läbi toetada neid, kes on ise otsustanud läbi teha sama tee mida meie oleme läbinud. Kuid samas pole Idapartnerluse lepe mitte eesmärk omaette, vaid vundament edasiseks riigiehitamiseks.

Probleemiks Euroopa Liidu endas on innukuse vähenemine Idapartnerlusega tegelemiseks, Eesti kui peatne Euroopa Liidu eesistuja peab aga selgeks tegema, et euroopaliku arengumudeli valinud riikide toetamine ja juhendamine on ka Euroopa enda huvides.

Konverentsi esimest paneeli modereerinud EVI juhatuse esimees tuletas meelde, et Idapartnerlusest rääkimine on ühtlasi suurepärane võimalus meile endile taas üle mõelda, et mis siis ikkagi on need euroopalikud väärtused, mis meid ühendavad ning mille nimel me töötame nii Euroopa Liidus sees kui ka koos oma partneritega.

Teises, strateegilisele kommunikatsioonile pühendatud paneelis, et stratcom on kahesuunaline protsess, et Idapartnerlusega tegelemise käigus peame me mõlemale osapoolele selgeks tegema, et Euroopa Liit siiski on usaldusväärne ja ja väärtuspõhine liitlane.

Jäta oma kommentaar

*